ПАТ «Укрзалізниця» та Національна Асамблея інвалідів України спільно адаптують залізничну інфраструктуру для людей з особливими потребами

ПАТ «Укрзалізниця» та Національна Асамблея інвалідів України спільно адаптують залізничну інфраструктуру для людей з особливими потребами

ПАТ «Укрзалізниця» запросило експертів Національної Асамблеї інвалідів України для консультацій з фахівцями регіональних філій-залізниць, щоб визначити першочерговий комплекс робіт з адаптації залізничної інфраструктури для людей з особливими потребами. Таке рішення прийняли на спільній нараді, що відбулася 10 березня під керівництвом в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Олександра Завгороднього та Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю Валерія Сушкевича.

ПАТ «Укрзалізниця» оголосило 2016-й роком створення належних умов для доступу маломобільних пасажирів до об’єктів залізничної інфраструктури. Для того щоб краще адаптувати вокзали та станції до потреб людей з інвалідністю, у галузі розпочали втілювати спеціальну програму. Як зазначив Олександр Завгородній, попередньо був проведений моніторинг вокзалів, станцій, платформ, залізничного рухомого складу в Україні і вивчався досвід створення комфортних умов для цієї категорії пасажирів за кордоном. За його словами, наразі важливо визначитися, що необхідно зробити передусім, щоб це задовольняло потреби багатьох маломобільних пасажирів, наприклад зробити зручним інформування, маршрутизацію, пандуси, санітарні кімнати. Щоб повною мірою врахувати думку користувачів послуг і залучили до співпраці  експертів Національної Асамблеї інвалідів України.

«У першу чергу у співпраці з експертами ми адаптуємо до потреб людей з інвалідністю ті вокзали, якими користується велика кількість таких пасажирів. Експерти допоможуть також сформувати технічні вимоги до візків різних типів для пересування людей з особливими потребами», - зазначив Олександр Завгородній.

У свою чергу Валерій Сушкевич зазначив, що залізничний транспорт людям з інвалідністю дуже потрібний, ним чимало користується також учасників бойових дій, важливо зробити його доступним і зручним. Цьому сприятиме розпочата етапна робота з громадськими організаціями, зокрема, з ПАТ «Укрзалізниця» вже співпрацює ресурсний центр «Безбар’єрна Україна».

Довідка

За Програмою зі створення належних умов для доступу людей з інвалідністю до об’єктів залізничної інфраструктури на 2016 рік передбачено для безпечного пересування обладнати пандусами й поручнями вокзали, зали очікування, зокрема на станціях Стрий, Мостиська 2, Дрогобич, Вапнярка, Ізюм, Бердичів, Шепетівка, Кривий Ріг, Марганець. Крім того, планується облаштувати кабіни санітарних приміщень для інвалідів на візках на станціях Роздільна, Олександрія, Котовськ, Первомайськ-на-Бузі, Лосеве, Кам’янець-Подільський, Дніпропетровськ Південний, Синельникове-1, Чаплине та ін.

Для зручності людей на візках заплановано встановити понижені бордюри пішохідних тротуарів на станціях Івано-Франківськ, Прилуки, Ромни та ін., понизити вікна у квиткових касах вокзалів на станціях Херсон, Миколаїв, Полтава Південна, Козятин, Біла Церква, Фастів, Хмельницький та ін., понизити вікно у дверях чергового по вокзалу та встановити кнопку виклику на станціях Кременчук, Полтава-Київська, Лубни, Гребінка та ін.

Також на станціях Ковель, Здолбунів, Сарни, Мукачеве, Черкаси, Харків-Пасажирський, Суми, Мерефа, Красноград та інших залізничники покращать інформаційні табло, піктограми, візуальні попередження-покажчики, для пасажирів із вадами зору встановлять інформаційні стенди з використанням рельєфного літерно-цифрового шрифту та шрифту Брайля, наноситимуть рельєфно-тактильні лінії по краях платформ.

Будуть облаштовані додаткові місця для паркування автомобілів інвалідів на вокзалах станцій Чернівці, Ужгород, Смородине, Хмельницький, Вінниця.

З початку року відповідно до зазначеної програми облаштовано паркувальну зону на станції Лозова, оновлені носії інформації на вокзалі, встановлено пандус у будівлі медпункту станції Кременчук, тривають роботи на інших вокзалах. 

Прес-центр

 Август 2017 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
Як Ви адаптуєтеся до спекотних днів?
Не вилажу з водойми (1)
+35 це хіба спека? (1)
П’ю багато зеленого чаю (0)

ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников Залізничне перехрестя Погода в Києві
 
Все права защищены c 1992-2010 Редакция газеты "Магистраль"
При полной перепечатке материала ссылка на статью обязательна.
При частичной перепечатке материалов сайта ссылка на www.magistral-uz.com.ua обязательна.
Контакты: Тел. / факс: 465-01-90, E-mail: magistral@uz.gov.ua