ПАТ «Укрзалізниця» оголосило 2016 рік роком створення належних умов для доступу маломобільних пасажирів до об’єктів залізничної інфраструктури

Залізничники прагнуть усунути бар’єри, що перешкоджають людям з інвалідністю на рівні з іншими отримувати послуги на вокзалах та станціях. Керівництво ПАТ «Укрзалізниця» оголосило 2016 рік роком створення належних умов для доступу маломобільних пасажирів до об’єктів залізничної інфраструктури. У галузі вже розпочали втілювати відповідну програму.

Загалом у 2016 році ПАТ «Укрзалізниця» планує інвестувати 1,5 млрд гривень, щоб адаптувати вокзали та станції для людей з особливими потребами. Зокрема, передбачено обладнати пандусами й поручнями вокзали, зали очікування та кабіни санітарних приміщень. Для зручності людей на візках заплановано встановити понижені бордюри пішохідних тротуарів та квиткові каси з заниженим підвіконням. Також залізничники покращать інформаційні табло, піктограми, візуальні попередження-покажчики, для пасажирів з вадами зору встановлять інформаційні стенди з використанням рельєфного літерно-цифрового шрифту та шрифту Брайля, наноситимуть рельєфно-тактильні лінії по краях платформ.

Чимало планується зробити вже в І кварталі 2016 року. Зокрема, на вокзалі в Полтаві для зручності пасажирів з інвалідністю залізничники обладнають касу вікном із заниженням підвіконням. На вокзалі в Харкові розглянуть можливість організації місця для паркування транспортних засобів і встановлять покажчик напрямку руху до пандусів у приміському павільйоні. На вокзалі станції Лозова буде облаштувано місце для паркування автомобілів.

Також планується оновити носії інформації (піктограми), якими користуються громадяни з інвалідністю. У січні-березні цього року передбачено нанести рельєфно-тактильні попередження по краях платформ у місцях обслуговування пасажирів із вадами зору на станціях Дніпропетровськ-Південний, Синельникове-1, Дніпродзержинськ-Пасажирський, Павлоград-1 та Чаплине.

На станції Мелітополь заплановано облаштувати пандус у будівлі, де розташовані каси приміського сполучення та біля медпункту, а по станції Городище Одеської залізниці пандус облаштують поручнями. На вокзалах станцій Марганець, Кривий Ріг відремонтують пандуси та підвищать рівень підлоги міжтамбурного проходу. На станції Синельникове-1 планується перевлаштувати сходи та пандус, розташований на вході з привокзальної площі станції. На станціях Нікополь та Кривий Ріг сходи вокзалів обладнають протислизькою смугою.

На станціях Чаплине, Павлоград-1, П’ятихатки, Дніпродзержинськ, Синельникове-1, Дніпропетровськ-Південний залізничники обладнають скло вхідних дверей протиударними засобами.

Загалом упродовж 2016 року технічними роботами зі створення кращих умов для людей з інвалідністю буде охоплено близько 100 вокзалів та станцій. 

Прес-центр

 Август 2017 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
Як Ви адаптуєтеся до спекотних днів?
Не вилажу з водойми (1)
+35 це хіба спека? (1)
П’ю багато зеленого чаю (0)

ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников Залізничне перехрестя Погода в Києві
 
Все права защищены c 1992-2010 Редакция газеты "Магистраль"
При полной перепечатке материала ссылка на статью обязательна.
При частичной перепечатке материалов сайта ссылка на www.magistral-uz.com.ua обязательна.
Контакты: Тел. / факс: 465-01-90, E-mail: magistral@uz.gov.ua