Зустріч 65-ти

Зустріч 65-тиТетяна Королюк

У листопаді оперативному енергодиспетчерському відділу Укрзалізниці виповнилося три роки. День народження підрозділу, без якого галузеві енергетики наразі не уявляють існування, було відзначено по-діловому: масштабним семінаром-нарадою.

У заході під назвою «Організація та підвищення ефективності оперативно-диспетчерського управління локальними і технологічними електричними мережами залізниць України» (проведеному на базі Львівської залізниці) взяло участь 65 залізничних енергетиків. З них — 40 старших енергодиспетчерів нижньої — базової — ланки і 25 фахівців середнього та вищого рівня. Таку кількість спеціалістів профільний департамент Укрзалізниці зібрав уперше. Що й не дивно, адже, приміром, визначати вектор подальшої роботи єдиного енергетичного механізму в ПАТ «Українські залізниці» за умов реформування та навіть вияснювати певні термінологічні тонкощі треба колегіально.

Єдина інструкція

Так, одним із найбільших практичних досягнень семінару стало остаточне затвердження «Інструкції з умовних позначень диспетчерських найменувань комутаційних апаратів, обладнання, апаратури управління і сигналізації в пристроях електропостачання залізниць» (одного із ключових документів підрозділу).

vertik.jpg«Історично так склалося, що при електрифікації залізниць кожна дистанція електропостачання давала різні найменування на однакове обладнання підстанцій та ліній. Приміром, на Тетерівській підстанції вимикач фігурував, як «ВМТ», а на Фастівській підстанції — просто «В». Ідентичні трансформатори на одному ЕЧ позначалися літерою «Т», на іншому — «ТР-1». Деяке обладнання мало по декілька назв лише на одній залізниці! Складнощі виникли, коли стали з’являтися нові номенклатурні документи, в яких виявилося неможливим звести все це різноманіття до певного знаменника. Одноосібно уніфіковувати термінологію — справа невдячна: помилок не уникнути. Саме тому керівництво Департаменту вирішило присвятити цьому питанню стільки часу, скільки буде потрібно», — каже начальник оперативного енергодиспетчерського відділу ЦЕ Укрзалізниці (а за сумісництвом — і автор інструкції) Любов Заїкіна.

Ієрархічна вертикаль

На семінарі протягом дня по кожному з найменувань (а їх в інструкції — більше п’ятдесяти) відбувалися справжні дебати й голосування з наведенням прикладів та відстоюванням оперативниками власних точок зору. Найближчим часом багатьом підрозділам доведеться вносити чимало поправок на своїх об’єктах. А вже у першій половині 2016 р. енергетика залізничного транспорту працюватиме за єдиними найменуваннями. Варто зазначити, що це не єдиний документ, який спеціалісти наразі вдосконалюють, осучаснюють та адаптовують до вимог енергетичного законодавства України.

Ще одна важлива тема, якій фахівці приділили належну увагу, стосувалася розподілу обов’язків між нижнім та середнім рівнями диспетчерської вертикалі для розвантаження нижнього рівня ЕЧЦ. Зокрема, пропонувалося здійснити перерозподіл оперативного управління та оперативного відання між енергодиспетчерами дорожніх енергодиспетчерських центрів і енергодиспетчерами дистанцій електропостачання. Таке рішення дасть змогу дорожньому енергодиспетчеру тримати в оперативному віданні весь регіон.

Але перерозподіл навантаження, як підкреслив головний інженер департаменту Іван Лагута, здійснюватиметься лише після ретельного аналізу ситуації на кожній залізниці окремо. Відпрацювання моделі роботи дорожнього диспетчерського центру за нових умов розпочали з Придніпровської магістралі.

 
Для добавления комментариев Вы должны быть зарегистрированы.
регистрация | авторизация
 Сентябрь 2017 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
вс
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Як Ви адаптуєтеся до спекотних днів?
Не вилажу з водойми (1)
+35 це хіба спека? (1)
П’ю багато зеленого чаю (0)

ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников Залізничне перехрестя Погода в Києві
 
Все права защищены c 1992-2010 Редакция газеты "Магистраль"
При полной перепечатке материала ссылка на статью обязательна.
При частичной перепечатке материалов сайта ссылка на www.magistral-uz.com.ua обязательна.
Контакты: Тел. / факс: 465-01-90, E-mail: magistral@uz.gov.ua