15.07 2015 / Социум

Захист від шуму по-бельгійськи

Захист від шуму по-бельгійськиМирослав Буркович

У Львові (вулиця Джерельна), де зводиться житловий комплекс «Бельгійське містечко», закладений перший камінь під будівництво шумозахисного екрана вздовж залізничної колії. Такий проект в Україні реалізується вперше. Він став можливим завдяки залученню інвестицій з Бельгії та за сприяння Міністерства інфраструктури, Укрзалізниці, Львівської магістралі та міської влади.
З вікон вагонів потягів, які прибувають на головний вокзал Львова зі східної сторони, добре видно, як будується містечко. Адже залізнична колія у цьому місці пролягає на висоті понад 10 м. На площі 3 га вже зведено шість будинків. Трохи більше, ніж через рік будівництво завершать. Загалом тут зведуть дев’ять житлових будинків і три дитячих майданчики, а також озеленять територію. Основний акцент у концепції житла в «Бельгійському містечку» зроблено на зручність, доступність, енергозбереження та якість. У цю концепцію входить і будівництво шумозахисного екрана, що зводитиме до нормативного шум від руху потягів. Про деталі втілення в життя цього інноваційного проекту кореспондент газети довідався у посадових осіб.
Проекти шумозахисного екрана забудовник розробив, спираючись на світову практику. У світі такі об’єкти вздовж колії є нормою. Перший в Україні шумозахисний екран — це спеціальна конструкція висотою 5 м. Її встановлять на відстані 5 м від колії та довжиною понад 500 м. У такий спосіб вона захищатиме від шуму не лише мешканців «Бельгійського містечка», а й усього житлового мікрорайону. Планується, що роботи завершать за три місяці.
Начальник Львівської залізниці Богдан Піх розповів, що технічних умов на шумозахисні екрани у сталевих магістралей немає і, відповідно, в бюджеті й коштів. Таке будівництво, як це, можливе лише за умови фінансування зі сторонніх джерел.
Проект експериментального шумозахисного екрана пройшов процес погодження і реалізується в зоні відведення магістралі. Спеціалісти залізниці здійснювали аналіз ґрунтів земляного насипу, якому понад 150 років, та діагностику земляного полотна. Оскільки шумозахисний екран спричинюватиме додаткове навантаження, біля підніжжя насипу запропоновано звести підпірну стінку із ґабіонів. Працівники служб колії та будівельно-монтажних робіт Львівської магістралі контролюватимуть хід будівництва, слідкуватимуть за тим, як «веде себе» земляне полотно. Вдалий експеримент дасть поштовх для розробки відповідних технічних умов і спорудження шумозахисних екранів і на інших залізницях.
Перший заступник міністра інфраструктури України Володимир Шульмейстер наголосив, що Міністерство допомагало інвесторам пройти нелегкий шлях погоджень цього проекту й мінімізувати тяганину, яка у нас, на жаль, продовжує мати місце. Втілення проекту в життя наблизить нас до європейських стандартів. Все робитиметься так, аби ці стандарти стали нормою.

_____________________________________________________________________________________________________________________
Генеральний директор «Бельгійського містечка» Філіп Схелфхаут:
Будівництво першого в Україні шумозахисного екрана вздовж залізничної колії — яскравий приклад успішної співпраці іноземних інвесторів, Укрзалізниці, місцевої влади та уряду України. Це ілюстрація відкритості до інвестора та прояв бажання змін на краще, це сигнал інвесторам із Західної Європи, що в Україні можна працювати ефективно.

_____________________________________________________________________________________________________________________

5 м — висота першого в Україні шумозахисного екрана.

________________________________________________________________________________

 
Для добавления комментариев Вы должны быть зарегистрированы.
регистрация | авторизация
 Сентябрь 2017 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
вс
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Як Ви адаптуєтеся до спекотних днів?
Не вилажу з водойми (1)
+35 це хіба спека? (1)
П’ю багато зеленого чаю (0)

ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников Залізничне перехрестя Погода в Києві
 
Все права защищены c 1992-2010 Редакция газеты "Магистраль"
При полной перепечатке материала ссылка на статью обязательна.
При частичной перепечатке материалов сайта ссылка на www.magistral-uz.com.ua обязательна.
Контакты: Тел. / факс: 465-01-90, E-mail: magistral@uz.gov.ua