30.09 2015 / Социум

У гармонії квітів та верстатів

У гармонії квітів та верстатівНаталія Кумайгородська

Добрі господарі докладають душі, щоб створити особливий затишок не лише вдома, а й на робочому місці. Дизельно-агрегатний цех локомотивного депо Одеса-Сортувальна (ТЧ-1) — гарний приклад того, як можна окультурити виробництво та черпати наснагу для щоденної праці.

Тут під одним дахом, поряд з обладнанням, ростуть квіти й дерева, поєднуються запахи мастил та цвіту, а звуки верстатів і молотів чергуються зі щебетом пташок. Куточок живої природи дизель-агрегатного цеху ТЧ-1, де ремонтують навісне обладнання для тепловозів серії ЧМЕ3, займає четвертину просторого приміщення цеху. На підвіконнях і на підлозі — понад 40 видів квітів та дерев. Китайські троянди, пальми, цитрусові (лайм, лимон, мандарин), олеандр, кактуси...

— Кожна квітка чи дерево мають свою історію, — каже майстер дизель-агрегатного цеху Геннадій Пусенков. — Ось цій китайській троянді майже 30 років. Колись вона прикрашала хімічну лабораторію депо. А он та троянда росла в їдальні, а цей різновид її, який ми називаємо дудочкою, — у когось удома. Незважаючи на різний вік, ці квіти об’єднувала спільна риса: жодного разу вони не викинули цвіту. Та звідтоді, як їх подарували нам, вони квітують двічі, а то й тричі на рік. Ось цей олеандр (родом із північного узбережжя Середземного моря) ми взяли у бригадному будинку. Він добре прижився і цвіте у нас. Цікава доля у фікуса. Раніше він ріс у домашніх умовах і гоїв рани господаря, та коли у рослини лишилися тільки три листки, то її принесли в наш цех. І як бачите, фікус віддячив своєю розлогістю. Тепер має листків зо двісті.

А якщо квіти нездужають, то працівники їх лікують. Нещодавно врятували лимон від нападу кліща, піджививши спеціальними ліками землю. Діагноз встановили за допомогою друга-комп’ютера.

Серед квітучих видів є й плодові — цитрусові. Але жодного разу, як мовить Геннадій Іларіонович, лимони та мандарини не дозрівали: хтось нетерплячий куштував їх зеленими.

Живий куточок у дизель-агрегатному цеху доглядають в основному працівниці Катерина Данилова, Ніна Воприкова, Наталія Дуброва, Заліна Сапсальова. Увагу квітам і деревам приділяє молодий слюсар Олександр Семченко. Хлопець каже, що квіти треба відчувати. Вони потребують нашої уваги, спілкування. Тож коли квітка захворіє, іноді досить до неї звернутися з кількома словами — і вона одужає.

Високі різновиди флори розкошують у просторих металевих бочках з-під фарби та декоративних вазонах, які колись прикрашали клумби і фонтани. Працівники цеху позварювали для деяких із них металеві підставки. Змайстрували простору клітку і для пернатих, закріпивши на задній стінці панно із зображенням лісу.

— Маємо три види із сімейства в’юркових — щоглика, чижика, лісової канарки, — каже Геннадій Іларіонович. — Як правило, пташиний вік у неволі короткий, а у нас вони живуть уже четвертий сезон.

Своя історія є і в пернатих. Раніше вони мешкали у родині Пусенкових. Та на їхній суверенітет стали зазіхати кішки — улюблениці дружини. Тому господар, аби не травмувати пташину психіку, приніс їх у цех. Тепер співом пернатих насолоджуються й оздоровлюються працівники депо. Адже давно стверджено, що пташині виспіви здатні лікувати людські хвороби. Щебіт пташок позитивно впливає на фізіологічні процеси, тож органи людини починають працювати чітко та злагоджено. До речі, серед людей, котрі мають у своїх домівках чи місцях роботи крилатих друзів, чимало довгожителів. Можна дібрати пернатих під захворювання, які найчастіше вражають працівників колективу. Так, солов’їні співи дарують бадьорий настрій, рятуючи від неврозів, депресій, головного болю. Втому, дратівливість знімають щоглики або чижі. Гіпертонію лікують пісні чорного дрозда, а серцебиття та аритмію врівноважують канарки, зяблики…

А ось висновки вчених щодо користі кімнатних квітів. Протягом доби вихованці у вазонах зводять до мінімуму небезпечні викиди у повітря. До того ж людині необхідно, аби вологість повітря трималася на рівні 60 %. Проте дія системи центрального опалення висушує його до 20—40 %, а сухе повітря зневоднює слизові оболонки, спричиняє респіраторні хвороби, сльозоточивість, викликає старіння шкіри у людини. А ось квіти, зокрема ті, в яких лапате і м’яке листя, — справжня фабрика зволожування повітря.

Куточок психологічної рівноваги дизель-агрегатного цеху дарує відчуття гармонії. Можливо, тому трудівникам цеху приємно перепочити в обідню перерву саме тут, оздоровивши зір зосередженням його на зеленому листі квітів, врівноваживши під щебетання пернатих нервову систему. Спілкування з природою, за спостереженням майстра Геннадія Пусенкова, позитивно позначається на самопочутті працівників.

 
Для добавления комментариев Вы должны быть зарегистрированы.
регистрация | авторизация
 Сентябрь 2017 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
вс
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Як Ви адаптуєтеся до спекотних днів?
Не вилажу з водойми (1)
+35 це хіба спека? (1)
П’ю багато зеленого чаю (0)

ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников Залізничне перехрестя Погода в Києві
 
Все права защищены c 1992-2010 Редакция газеты "Магистраль"
При полной перепечатке материала ссылка на статью обязательна.
При частичной перепечатке материалов сайта ссылка на www.magistral-uz.com.ua обязательна.
Контакты: Тел. / факс: 465-01-90, E-mail: magistral@uz.gov.ua