27.01 2016 / Социум

«Логістика» медоглядів

«Логістика» медоглядів

Фахівці філії «Центр охорони здоров’я» наголошують, що схема проходження медоглядів залізничниками не зазнає кардинальних змін. Щоправда, іншим стане формат укладання договорів на медичну послугу й підходи до контролю за їх виконанням.

Право вибору

Як і раніше, медичні огляди проводитимуть згідно з наказом Мінтрансзв’язку від 09.04.2010 р., № 240 та наказом МОЗ від 21.05.2007 р., № 246, тобто вимоги до здоров’я залізничників лишаються незмінними. Періодичний контроль стану фізичної та психічної форми працівників здійснюватимуть лікарні, які ввійшли до складу ПАТ «Укрзалізниця», та комунальні медичні заклади. «Наразі проводять велику роботу щодо просування поправок у відповідні акти законодавства, завдяки яким буде простіше організувати медогляди у муніципальних лікарнях. Паралельно розробляємо механізми контролю за якістю надання таких послуг. Планується, що в регіональних філіях на базі медичних служб будуть створені відповідні відділи, які власне й займатимуться цим питанням», — розповів перший заступник начальника філії «Центр охорони здоров’я» ПАТ «Укрзалізниця» В’ячеслав Андрійчук.

Вісім залізничних медустанов чисто з технічних причин не в змозі охопити весь колектив ПАТ «Укрзалізниця». Та й людям незручно долати 300—400 км, аби пройти лікарсько-експертну комісію. Тож прийнято рішення, що на медогляди до лікарень товариства направлятимуть робочі колективи підприємства, що розташовані в 100—150-кілометровій зоні від залізничних медичних закладів.

За договором і списками

Для зручності працівників начальники регіональних філій (за дорученням директора з корпоративного управління персоналом ПАТ «Укрзалізниця» Оксани Маріної) мають укласти цивільно-правові договори на медичні послуги тепер уже з колишніми залізничними, а нині комунальними медичними закладами, які розташовані поряд зі структурними підрозділами компанії.

«За попередньою інформацією більшості керівників лікарень, що входять до комунальної мережі, лікувальні заклади мають необхідний штат і обладнання для проведення періодичних медичних оглядів. Медичні служби залізниць отримали відповідні гарантійні листи від головних лікарів. Зазначу, що будуть складені поіменні списки працівників, які проходитимуть лікарсько-експертні комісії за чітким графіком», — розповів начальник Управління охорони здоров’я ПАТ «Укрзалізниця» Олександр Бабіч.

Втім, аби залізничники проходили медкомісію в комунальних лікарнях, необхідно провести тендер на закупівлю медичних послуг. Зрозуміло, що ця процедура потребує часу, а медогляди необхідно проводити вже зараз. «Аби регіональні філії максимально якісно та без поспіху підготували тендерну документацію і прописали умови конкурсу, було подовжено термін дії минулорічних договорів з колишніми залізничними лікарнями до 1 березня», — повідомила начальник філії «Центр охорони здоров’я» ПАТ «Укрзалізниця» Наталя Лісневська.

Перед рейсом

Зберігаються й перед- та післярейсові медогляди. Медичні пункти охорони здоров’я при структурних підрозділах філій переходять у підпорядкування лікарень ПАТ «Укр-залізниця». Майже тисячу працівників здоровпунктів прийнято до штату відомчих лікарень.

Аби оптимізувати роботу медичних пунктів, які проводять огляди локомотивних бригад та обслуговують пасажирів на вокзалах, керівники регіональних філій разом з причетними службами достеменно вивчили роботу цих об’єктів, дослідили їх потужності й можливості. Виявилося, що четверта частина з здоровпунктів дублювала функції прилеглого медичного закладу або обслуговувала дуже незначну кількість людей. Відтак, чверть таких медпунктів була об’єднана чи реорганізована. Тож тепер контроль здоров’я машиністів і помічників машиністів подекуди проводитиметься в амбулаторіях станцій, на пунктах охорони здоров’я великих пасажирських вокзалів. Якщо таких немає на віддалених дільницях, то роботодавець зобов’язаний укласти цивільно-правову угоду з місцевим територіальним медичним закладом.

За свідченнями фахівців, найближчим часом буде відпрацьована «логістика» проходження профоглядів. Як і раніше, для працівників вони будуть безкоштовними. Фахівці медичних служб докладають усіх зусиль, аби медичний моніторинг стану здоров’я залізничників був не лише якісним, а й зручним з точки зору часу та місця його проведення.

babich.jpgНачальник Управління охорони здоров’я ПАТ «Укрзалізниця» Олександр БАБІЧ:

«За попередньою інформацією більшості керівників колишніх залізничних лікарень, що увійшли до комунальної мережі, лікувальні заклади мають необхідний штат і обладнання для проведення періодичних медичних оглядів. Медичні служби регіональних філій отримали відповідні гарантійні листи від головних лікарів. Зазначу, що будуть складені поіменні списки працівників, котрі проходитимуть лікарсько-експертні комісії за чітким графіком».

nat.jpgНачальник філії «Центр охорони здоров’я» ПАТ «Укрзалізниця» Наталя ЛІСНЕВСЬКА:

«У лікарнях ПАТ «Укрзалізниця» не зачиняються двері перед працівниками віддалених структурних підрозділів. Залізничник має право вибору й може обслуговуватися в будь-якій з них. Йому не відмовлять, особливо коли для цього є медико-соціальні показники».

kanev.JPGГоловний лікар Київської клінічної лікарні на залізничному транспорті № 1 ПАТ «Укрзалізниця» Олександр КАНЕВСЬКИЙ:

«Чим більше людей знатимуть про досягнення лікаря, тим більше пацієнтів прийде до нього. А це означає, що фахівець матиме більше лікарської практики, розвиватиме свій професіоналізм і надаватиме кращі послуги».

 
Для добавления комментариев Вы должны быть зарегистрированы.
регистрация | авторизация
 Сентябрь 2017 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
вс
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Як Ви адаптуєтеся до спекотних днів?
Не вилажу з водойми (1)
+35 це хіба спека? (1)
П’ю багато зеленого чаю (0)

ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников Залізничне перехрестя Погода в Києві
 
Все права защищены c 1992-2010 Редакция газеты "Магистраль"
При полной перепечатке материала ссылка на статью обязательна.
При частичной перепечатке материалов сайта ссылка на www.magistral-uz.com.ua обязательна.
Контакты: Тел. / факс: 465-01-90, E-mail: magistral@uz.gov.ua