19.08 2015 / Социум

Конкретні кроки назустріч

Конкретні кроки назустрічВадим Бубняк, Голова профспілки залізничників і транспортних будівельників України

Проаналізувавши розвиток ситуації навколо виконання протоколів щодо вимог профспілки до Укрзалізниці та Кабінету Міністрів, маємо деякі підсумки. Перш за все, нагадаю, що вже вдалося врегулювати завдяки переговорному процесу з керівництвом Укрзалізниці.

Згідно з домовленостями

Із серпня поточного року повернуто режим п’ятиденного робочого тижня. Таке рішення 23 липня ухвалили на засіданні Ради Укрзалізниці, й 30 липня відповідну телеграму (№ ЦЗІ-7/22) Голова комісії з реорганізації — в. о. Генерального директора Укрзалізниці О. Завгородній направив на адресу всіх причетних.

Укрзалізниця 6 липня спрямувала на підприємства та у структурні підрозділи залізниць телеграфну вказівку (№ ЦЗ-1-9/76) про виплату рівними частинами протягом третього кварталу поточного року 13-ї зарплати (винагороди за результатами роботи за 2014 р.) у розмірі 50 % тарифної ставки (посадового окладу). Зазначу, що саме за ініціативи Ради профспілки нарахування 13-ї заробітної плати буде проведено не одноразово з утриманням податку у липні та виплатою у серпні, вересні й жовтні 2015 р., а рівними частинами — у липні, серпні та вересні поточного року.

Сподіваємося, що з жовтня цього року, як задокументовано у протоколі, тарифні ставки й посадові оклади працівників галузі буде підвищено до 10 % у межах загального фонду оплати праці, передбаченого фінансовим планом на 2015 р. без урахування сум індексації грошових доходів.

Це, як відомо, наша перша і одна з головних вимог. Ще одне питання, що хвилює кожного залізничника, недопущення масових скорочень працівників. Цю тему також тримаємо на постійному контролі, і стверджую, що наша позиція залишається чіткою та принциповою: оптимізація чисельності працівників відбуватиметься не лише з урахуванням фактичних обсягів робіт, а й із забезпеченням виконання технологічних процесів і дотриманням Галузевої угоди.

Виконання п’ятої вимоги «Забезпечувати фінансування окремих пунктів Галузевої угоди в частині соціальних гарантій, які були внесені в план заходів щодо стабілізації фінансово-економічної ситуації на залізничному транспорті» — на постійному контролі не лише Ради профспілки, а й дорожніх, територіальних і первинних профорганізацій.

Щодо відновлення порядку забезпечення залізничників службовими квитками для проїзду за службовими потребами керівництво Укрзалізниці надіслало листа 16 липня поточного року (№ ЦЦЕ-11/675) на адресу Мінінфраструктури, в якому зазначено, цитую: «…вважаємо, що повернення до «старої» системи надання службових транспортних вимог для працівників залізничного транспорту в умовах реформування галузі є недоцільним з огляду на ті недоліки, які вдалося усунути із введенням «монетизації» проїзду працівників із роз’їзним характером роботи».

Ми не погоджуємось із трактовкою Укрзалізниці й наполягаємо на врегулюванні цього питання, в черговий раз надавши партнерам по соціальному діалогу з цього приводу обґрунтовані матеріали. Адже незаперечним є той факт, що залізницями та підприємствами досі не вжито необхідних заходів щодо своєчасного забезпечення оплати проїзду за службовими потребами всіх категорій працівників, особливо тих, які мають роз’їзний характер роботи.

Тому 6 серпня під час робочої зустрічі з в. о. Генерального директора Укрзалізниці О. Завгороднім я наголосив на невиконанні цієї вимоги та запропонував фахово обговорити вирішення даної проблеми представниками обох сторін.

Хоча, до речі, таки вдалося позитивно вирішити питання про пільговий проїзд залізничників, які звільнилися на пенсію за вислугою років: відповідну телеграму (№ ЦЗІ-18/13) 15 липня поточного року направлено на адресу всіх причетних за підписами керівників галузі та профспілки. Цій категорії пенсіонерів-залізничників тепер дозволяється оформляти приміські квитки форми 4 на підставі пунктів 3.6.5 і 3.6.6 Галузевої угоди.

Щодо вимог до уряду

Ми продовжуємо наполегливо домагатися від Кабміну дієвої допомоги у закупівлі вкрай необхідного для подальшої стабільної роботи стратегічної для країни галузі рухомого складу.

Так, на виконання вимог профспілки Міністр інфраструктури А. Пивоварський 23 липня поточного року спрямував лист на адресу міністерств фінансів і економічного розвитку та торгівлі, в якому обґрунтовано причини унеможливлення без підтримки держави закупівлі рухомого складу і спільно з Укрзалізницею надано пропозиції щодо включення до держбюджету на 2016 р. видатків на капітальні інвестиції в сумі майже 11 657 млн грн.

Укрзалізниця і Рада профспілки 9 липня направили листи на адресу уряду та причетних міністерств щодо розробки оптимального механізму повернення залізницям коштів за перевезення пільгових категорій населення, в яких запропоновано передбачити для залізничного транспорту бюджетні призначення на перевезення пільгових категорій громадян окремо від інших призначень з урахуванням реальних обсягів перевезень.

На засіданні уряду 22 липня поточного року прийнято рішення про затвердження фінансового плану залізниць України на 2015 р. після доопрацювання його з Міністерством фінансів.

Рада профспілки надала пропозиції Міністерству інфраструктури стосовно змін до ст. 18 Закону України «Про транспорт» щодо вирішення трудових спорів (застосування страйку) та запропонувала спрямувати до Верховної Ради України законопроект щодо внесення змін до чинного закону.

Радою профспілки 8 липня направлено до Мінінфраструктури проект Звернення до Мін’юсту щодо надання роз’яснень стосовно порядку застосування окремих статей Закону України «Про запобігання корупції» з приводу обмеження роботи близьких родичів і посадових осіб підприємств. Наразі чекаємо конкретних дій від Мінінфраструктури з вирішення цих питань.

 
Для добавления комментариев Вы должны быть зарегистрированы.
регистрация | авторизация
 Сентябрь 2017 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
вс
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Як Ви адаптуєтеся до спекотних днів?
Не вилажу з водойми (1)
+35 це хіба спека? (1)
П’ю багато зеленого чаю (0)

ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников Залізничне перехрестя Погода в Києві
 
Все права защищены c 1992-2010 Редакция газеты "Магистраль"
При полной перепечатке материала ссылка на статью обязательна.
При частичной перепечатке материалов сайта ссылка на www.magistral-uz.com.ua обязательна.
Контакты: Тел. / факс: 465-01-90, E-mail: magistral@uz.gov.ua