16.12 2015 / Социум

Хто першим покинув корабель?

Тетяна Копилова

Нещодавно до редакції газети «Магістраль» надійшов лист від медперсоналу ДЗ «Лінійна поліклініка станції Сватове» ДП «Донецька залізниця». Медичні працівники розповіли, що по суті Сватівська районна рада кинула їх напризволяще після того, як муніципальна влада взяла на свій баланс цілісний майновий комплекс залізничного медзакладу.

«Зависли» у повітрі

Уже другий місяць, як працівники здоровпункту моторвагонного депо Сватове безоплатно проводять перед- та післярейсові медогляди локомотивних бригад Сватівської дільниці депо Попасна, водіїв, трактористів і кранівників підприємств усього залізничного вузла (БМЕУ-3, ПЧ-6 та ЕЧ-4).

«Ніхто не відміняв медичний контроль за станом здоров’я машиністів і ще багатьох залізничників перед тим, як вони приступають до виконання своїх професійних обов’язків. Ми розуміємо, що без допуску медичного працівника у рейс не може піти жоден член локомотивної бригади, тож мусимо виконувати свою роботу, так би мовити, за спасибі. По суті, нам нема кому нараховувати заробітну плату, бо в. о. головного лікаря та головний бухгалтер звільнилися, а нові ще не призначені», — розповідає завідувач здоровпункту Олена Сосєдкіна.

Медичні працівники здоровпункту, розуміючи, що від них залежить безпека руху на залізниці та доля їхніх колег, працюють у звичному режимі, сумлінно несучи нічні вахти. На жаль, їхній колишній керівник не був настільки відданий справі й не дуже хвилювався за своїх підлеглих. Якби в. о. головного лікаря лінійної поліклініки Олена Ющенко не звільнилася, то проблем з виплатою заробітної плати не було б, адже з держбюджету на рахунок Сватівської райради вже давно перераховані цільові кошти на утримання залізничного медзакладу. І їх не мають права витрачати на будь-які інші цілі. Але без керівника залізничної поліклініки нема кому підписати табель на заробітну плату, який є підставою для перерахування коштів з казначейства на рахунок підприємства, а потім і на зарплатні картки персоналу.

У районній раді наголошують, що в. о. головного лікаря Олена Ющенко звільнилася законно! Але без керівника вже не залізнична і ще не комунальна поліклініка зависає в повітрі разом із колективом працівників, так само як і гроші на їхню заробітну плату.

Безвихідь чи підкуп?

Після того, як на початку листопада на баланс райради було передано цілісний майновий комплекс лінійної поліклініки, в. о. головного лікаря звільнила головного бухгалтера підприємства, а потім внутрішнім розпорядженням звільнила й себе. За цього Олена Ющенко ні словом не обмовилася підлеглим про свої наміри, нікому не передавши право підпису та печатку закладу. По суті, вона кинула своїх одинадцять підлеглих напризволяще: люди не можуть ані перевестися, ані звільнитися, бо їхні відкриті трудові книжки припадають пилом у складському приміщенні. Та й зробити в них відповідний запис немає кому.

Між тим на базі залізничної поліклініки вже функціонує комунальна установа «Центр первинної медико-санітарної допомоги Сватівського району». І хто б ви думали її очолює? Цим центром сімейної медицини керує колишня залізничниця Олена Ющенко. Ми зв’язалися з Оленою Анатоліївною, та пояснення у неї було таке: «Я звільнилася на законних підставах. Працювати за спасибі не буду!» Що вона мала на увазі під словом «спасибі», ми так і не зрозуміли, бо зарплату сватівським залізничним лікарям виплачували вчасно. Швидше за все місцева влада спочатку залякала, що перекриє фінансування, а потім запропонувала Олені Анатоліївні підвищення й більший оклад. Жінка, мабуть, спокусилася на таку пропозицію та забула про долю своїх підлеглих.

Працівники фельдшерського пункту вже охрестили районну раду другим місцем роботи. Після трудової зміни медперсонал ходить по кабінетах народних обранців у пошуках виходу зі складного становища. В Управлінні охорони здоров’я ПАТ «Укрзалізниця» нам повідомили, що після тривалих перемовин тепер уже з новою Сватівською райдержадміністрацією консенсусу було досягнуто. Муніципальна влада таки піде законним шляхом реструктуризації підприємства і створить комісію з реорганізації. Наразі Управління охорони здоров’я шукає людину, яка зголоситься очолити медзаклад і довести передання поліклініки до логічного завершення.

Новий керівник зможе перевести працівників здоровпункту у штат Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті. Цей крок дасть фельдшерському пункту змогу й надалі функціонувати у звичному режимі, здійснюючи перед- та післярейсові медогляди, а персоналу гарантує щомісячну оплату. Сподіватимемося, що це відбудеться до новорічних свят.

babich.jpgНачальник Управління охорони здоров’я ПАТ «Укрзалізниця» Олександр БАБІЧ:

«Згідно з чинним законодавством, районна рада Сватового своїм рішенням мала б створити комісію з реорганізації залізничної поліклініки та призначити її головою діючого керівника підприємства. Саме комісія, знову ж таки за рішенням райради, мала займатися злиттям медзакладу з місцевою комунальною мережею медичних установ або його ліквідацією. В останньому випадку працівників повинні були попередити за два місяці про звільнення, законно вирішивши питання з фахівцями, які перебувають у декретній відпустці (сім чоловік, — прим. авт.). Управління охорони здоров’я Укрзалізниці направляло відповідні листи-роз’яснення на адресу Сватівської районної ради, проте їхні юристи навідріз відмовилися співпрацювати».

 
Для добавления комментариев Вы должны быть зарегистрированы.
регистрация | авторизация
 Сентябрь 2017 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
вс
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Як Ви адаптуєтеся до спекотних днів?
Не вилажу з водойми (1)
+35 це хіба спека? (1)
П’ю багато зеленого чаю (0)

ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников Залізничне перехрестя Погода в Києві
 
Все права защищены c 1992-2010 Редакция газеты "Магистраль"
При полной перепечатке материала ссылка на статью обязательна.
При частичной перепечатке материалов сайта ссылка на www.magistral-uz.com.ua обязательна.
Контакты: Тел. / факс: 465-01-90, E-mail: magistral@uz.gov.ua