28.10 2015 / Социум

Хазяйнують, неначе вдома

Хазяйнують, неначе вдомаВалентин Бердута

Конкурс на краще робоче місце на підприємстві, який тривав понад місяць у Харківській вагонній дільниці (ВЧ-1) Південної магістралі, добіг кінця. Об’єктивне та безкомпромісне журі визначило переможців, яких профком дільниці нагородив грошовими преміями та вручив дипломи.

— Обрати переможців не так і легко, бо робили це вперше, покладаючись на власний розсуд, — розповів голова журі конкурсу Сергій Онопрієнко. — Конкурс підтвердив, що в нашому колективі працює чимало творчих, а головне — небайдужих людей, котрі прагнуть надати робочому місцю певних ознак виробничої естетики, додати хоч трохи затишку, подбати про комфорт. Словом, хазяйнують, наче вдома. Тож, звісно, визначитися з трійкою лідерів виявилося непросто. Довелося враховувати чимало таких чинників, як характер та умови виробництва, колективне чи індивідуальне місце роботи тощо.

Нагадаємо, що конкурс на краще робоче місце був ініційований адміністрацією та профкомом вагонної дільниці, аби зберегти й примножити технічну досконалість і комфортні умови праці, які були створені три роки тому внаслідок масштабної модернізації виробництва та капітального ремонту приміщень Харківської вагонної дільниці. За словами голови профкому ВЧ-1 Лідії Кравченко, результат конкурсу виявився дещо яскравішим, ніж передбачався, з огляду на те, що його проводили вперше за кількадесят років. У чому ж саме це проявилося? «Насамперед конкурс вніс пожвавлення, урізноманітнив громадське буття дільниці, згуртував колективи. Крім того, загальними зусиллями вдалося причепурити робочі місця, не допустити поступової, а з часом і неминучої занедбаності. Гадаю, що в такій справі не треба шкодувати засобів для мотивації», — підкреслила Л. Кравченко.

А от переможці конкурсу Зоя Макарова, Наталя Лисак та Олександр Єчин вважають, що в конкурсі головне участь, а не заохочення. Утім, грошові винагороди не завадять подальшому окультуренню робочих місць.

— Авжеж, допомога не зашкодить, але скажу, що було б бажання, а культура з’явиться, — мовить бригадир комплексної бригади Н. Лисак (друге місце у конкурсі). — Звісно, геть усі не можуть бути активними учасниками процесу, та достатньо кількох, які стали б рушійною силою. А тоді, будьте певні, й решта підтягнуться. Саме такі люди є в нашій бригаді. Це акумуляторники В. Мотенко та Д. Котиш, які просто заряджають власною небайдужістю і творчими ідеями, щоб робочі місця бригади зробити ще кращими.

Взагалі ж кожен з переможців конкурсу — доволі цікава особистість і кожен вартий окремого газетного нарису. От, приміром, Зоя Макарова, яка настільки вболіває за оновлення бібліотечних фондів, що збирає макулатуру, а на виручені кошти купує нові книги для бібліотеки ВЧ-1. А дружний колектив вагономийного комплексу (посів третє місце в конкурсі) у своєму складі має чимало творчих людей, які викохали розкішні квіти на клумбах неподалік комплексу та у вазонах, що прикрашають підвіконня службових приміщень. Окрім того, багато хто з них захоплюється декоративно-прикладним мистецтвом, а виготовленими власноруч виробами прикрашає робочі місця. От, приміром, Шаміль Резепов виростив кавове дерево. Щоправда, кавові зернята ще не зібрали, та виріб гармонійно вписавсь у виробничий інтер’єр пульта управління.

 
Для добавления комментариев Вы должны быть зарегистрированы.
регистрация | авторизация
 Сентябрь 2017 
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
вс
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Як Ви адаптуєтеся до спекотних днів?
Не вилажу з водойми (1)
+35 це хіба спека? (1)
П’ю багато зеленого чаю (0)

ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников ZDSim.kiev.ua - Клуб железнодорожников Залізничне перехрестя Погода в Києві
 
Все права защищены c 1992-2010 Редакция газеты "Магистраль"
При полной перепечатке материала ссылка на статью обязательна.
При частичной перепечатке материалов сайта ссылка на www.magistral-uz.com.ua обязательна.
Контакты: Тел. / факс: 465-01-90, E-mail: magistral@uz.gov.ua